زبان برنامه نویسی وردپرس چیست؟

یادگیری زبان برنامه نویسی وردپرس در دنیایی از سایتهای وردپرسی ، برای یک توسعه دهنده یک ضرورت به شمار می رود. اما با دانش بالا نسبت به کدهای هسته اصلی وردپرس که شامل کلاس های اختصاصی و کتابخانه ها هستند، نیاز کمی برای یادگیری زبان های برنامه نویسی دارید.

برای اینکه بدانید وردپرس چیست مقاله مربوط به آن را بخوانید. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا CMS قدرتمند و محبوب در دنیاست. در حال حاضر 43.2% سایتهای دنیا با وردپرس ساخته شده اند. به عبارتی در سال 2022 حدود دو میلیارد وب سایت در دنیا ساخته شده که از این بین کمی کمتر از نیمی از سایتها در بستر وردپرس ساخته شده اند.

چه زبان برنامه نویسی در وردپرس استفاده می شود؟

زبان برنامه نویسی برای هر نوع سیستمی، به دو بخش کلی تقسیم بندی می شود: زبان های برنامه نویسی سمت سرور و زبان های برنامه نویسی سمت کلاینت.

زبان برنامه نویسی سمت کلاینت FrontEnd در وردپرس چیست؟

جهت طراحی قالب ها و شکل کلی ظاهر یک وب سایت نیاز به استفاده از زبانهای سمت کلاینت است. مهمترین زبان برنامه نویسی فرونت اند وردپرس Css , Html , JavaScript است. در واقع فرانت اند همان بخشی است که کاربران می بینند.

از چه زبان برنامه نویسی سمت سرور یا BackEnd در وردپرس می توان استفاده کرد؟

زبان اصلی بک اند وردپرس ، زبان PHP است. PHP یک زبان برنامه نویسی همه منظوره است که برای توسعه وب طراحی شده است. پی اچ پی یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در دنیاست که توسط افراد بسیاری جهت تولید و توسعه وبسایت مورد استفاده قرار می گیرد. بک اند همان بخشی است که کد نویسی و اتصال بین ظاهر و دستورالعمل ها را برعهده دارد.

زبان برنامه نویسی وردپرس چیست؟

زبان برنامه نویسی وردپرس و در واقع زبان هسته اصلی وردپرس php است. با دانستن کلاس های آماده مربوط به php که در هسته وردپرس تعریف شده اند، کارتان بسیار ساده تر شده. این راه میانبری ست که وردپرس برای استفاده از پی اچ پی به طور ساده ساخته است.

وردپرس به چه زبانی نوشته شده

زبان طراحی قالب وردپرس

در واقع برای راه اندازی یک وبسایت وردپرسی، شما نیاز ندارید که به طور کامل به پی اچ پی مسلط باشید. نیاز وردپرس به php فقط به میزان کمی از کدهای بیشمار این زبان قدرتمند است. بهتر است پس از استفاده از کدهای فرانت اند و ساخت ظاهر جذاب قالب سایت، استفاده از کدهای پی اچ پی جهت اتصال کلاینت و سرور را بیاموزید. 

زبان های کدنویسی وردپرس

برای نوشتن پلاگین ها و یا صفحه ساز برای وردپرس، نیاز است کمی بیشتر به php مسلط باشید. مهمترین کدهای موردنیاز در ساخت سایت وردپرسی با استفاده از زبان پی اچ پی ، قورت دادن مسئله توابع، هوک ها ، آرایه ها و حلقه هاست. این مباحث در بخش توسعه و نوشتن پلاگین بسیار به شما کمک می کنند. و از شما یک Developer حرفه ای وردپرس می سازد.

زبان های برنامه نویسی وردپرس

در کل تمام زبان هایی که برای برنامه نویسی وردپرس باید بدانید، html , css , javascript , php for wordpress است. همانطور که گفتم نیاز نیست صفر تا صد پی اچ پی را برای تولید و توسعه قالب وردپرس بلد باشید. البته اگر بازهم قرار بر تقسیم بندی باشد، تقسیم بخش فرونت اند و بک اند می تواند کار شما را ساده تر کند. یعنی شما فقط یکی از این دو بخش را بر عهده بگیرید. مسلما زمان و انرژی و تمرکز شما روی کار بالاتر می رود. 

نتیجه گیری بهترین زبان برنامه نویسی برای وردپرس

در این مقاله در سایت زفایر ایرانی به شما گفتیم بهترین زبان برنامه نویسی وردپرس ، زبان php است. این زبان در بخش بک اند قرار دارد و برای نوشتن و توسعه وردپرس نیاز نیست به کل پی اچ پی مسلط باشید. دیگر زبان های مورد نیاز برای وردپرس، زبان های فرانت اند هستند. در صورتیکه می خواهید روی کدها کار کنید و بک اند کار شوید زبان php بیاموزید.

در غیر اینصورت برای طراحی یک سایت وردپرسی کافیست زبان های سمت فرانت اند را یاد بگیرید. برای افزونه نویسی و یا تولید یک صفحه ساز وردپرسی ، باید به php تسلط بیشتری داشته باشید. در هر صورت بهتر است قبل از یادگیری زبان برنامه نویسی وردپرس، مسیر و علاقمندی خود را مشخص کنید و بعد انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست