وردپرس چیست ؟ این سیستم مدیریت محتوا چه ویژگی هایی دارد

  1. صفحه اصلی
  2. مقالات وردپرس
  3. وردپرس چیست ؟ این سیستم مدیریت محتوا چه ویژگی هایی دارد
وردپرس چیست

وردپرس چیست و چرا باید از وردپرس استفاده کنیم؟ 

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا یا به اختصار CMS است که برای راه اندازی وب سایت یا وبلاگ استفاده می شود. این بستر کمک می کند به راحتی یک سایت راه اندازی کنیم و با مدیریت ساده آنرا پشتیبانی کنیم. با استفاده از وردپرس می توان سایت های متنوعی ایجاد کرد. سایت هایی در زمینه فروشگاهی ، شرکتی ، رزومه ای، آموزشی و …. بی شک بهترین انتخاب برای راه اندازی سریع یک وب سایت ، با هزینه و دردسر کم ، استفاده از وردپرس است. بستری که بسیاری از کسب و کارهای آنلاین دنیا با آن آغاز شدند. در مقاله وردپرس چیست که در زفایر ایرانی منتشر شده، می توانید کاملا درباره وردپرس اطلاعات کسب کنید و انتخابی مطمعن داشته باشید.

بسیاری از امکانات برای شروع کار با وردپرس رایگان هستند. شما می توانید هسته اصلی وردپرس را از مخزن آن به رایگان دانلود کنید و به امنیت آن اطمینان داشته باشید. اما این فقط هسته اصلی است. برای اینکه بتوانید یک سایت شخصی برای خود، یا پروژه ای برای کارفرما با وردپرس ایجاد کنید، باید پیش از هرچیزی دامنه و هاست را خریداری کرد. اما پس از اتصال این دو، شما با آموزش های رایگان بسیاری که در بستر اینترنت وجود دارند، سایت را با قالب های پیشفرض و رایگان وردپرس راه اندازی کنید. اما برای کار حرفه ای و یک سایت درخور شان، بهتر است آموزش های پیشرفته ببینید و از قالب های حرفه ای استفاده کنید.

wordpress چیست ؟

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای تحت وب است که با زبان برنامه نویسی php نوشته شده است و دیتابیس آن بر پایه MySQL است. این سیستم اپن سورس یا دارای کدهای باز است. به این معنا که میتوان به کدها دسترسی داشته و آنها را ویرایش کرد. این سیستم کاملا رایگان و قابل دسترس است.

وردپرس چیستتاریخچه وردپرس

مت مولنوگ بنیانگذار وردپرس در سال 2005 بصورت عمومی این پلتفرم پرطرفدار را معرفی و وارد بازار کرد. اولین نسخه رسمی که 1.5 نامگذاری شد، برای بسیاری خارق العاده و انعطاف پذیر بود. در همان ابتدای کار قالبی روی این سیستم راه اندازی می شد که بسیاری از نکات Object Oriented در آن رعایت می شد و برای وبلاگ نویسی بسیار عالی بود. برای بخش های هدر، فوتر ، سایدبار و … بصورت فایل جداگانه برنامه نویسی شده بود تا امکان ویرایش از همان ابتدا ساده باشد. مت مولنوگ و تیمش پس از آن، در فواصل زمانی کوتاه، تغییرات چشمگیری به وردپرس میدادند و مدام در حال بروزرسانی نسخه ها بودند. هربار ظاهر کار در پیشخوان مدیریت وردپرس زیباتر و کار با بخش های آن ساده تر و امکانات بیشتر می شد.

وردپرس فارسی

خوشبختانه وردپرس به زبان های زیادی در دنیا ترجمه شده است. وردپرس فارسی یکی از نسخه های قابل پشتیبانی این CMS پرطرفدار است. هنگامی که وردپرس را به فارسی انتخاب و نصب کنیم تمامی قسمت های مدیریتی و تنظیمات به خوبی به زبان فارسی ترجمه شده که این کار با سایت را بسیار ساده تر می کند.

ویژگی هایی که وردپرس را از دیگران متمایز کرده است

در مقایسه با دیگر زبانهای برنامه نویسی تحت وب و CMS های حال حاضر وردپرس به دلیل داشتن سرعت کار بالا ، پایین بودن هزینه ها و سادگی کار بسیار مورد اهمیت قرار گرفته. اما مهمترین ویژگی های قابل لمس وردپرس، راه اندازی سریع و ساده سایت، امکان کار با بخش های مختلف وردپرس به سادگی ، وجود امکانات، افزونه ها و قالب های بسیار زیاد و رایگان در سطح اینترنت، امکان تغییر و ویرایش کدها، سبک و قابل انعطاف بودن است. شما هم چند ویژگی وردپرس که باعث شده این سیستم مدیریت محتوا را انتخاب کنید، برای ما بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست